headerDocNDIPITOne

12 жовтня 2015 року  Міністру освіти і науки України

п. Квіту С.М.

Шановний Сергію Мироновичу!

 9 жовтня 2015 року під час проведення години уряду Ви з трибуни Верховної Ради України дозволили собі висловити відверто викривлену та наклепницьку інформацію стосовно ситуації з виготовленням та видачею студентських (учнівських) квитків державного зразка, тим самим ввівши в оману народних депутатів та громадськість України.

Висловлені Вами звинувачення на адресу ПрАТ «Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій» (далі Інститут) є безпідставними та такими, які завдають репутаційної шкоди нашій установі і ображають честь і гідність колективу, з наступних причин:

  1. Інститут не є монополістом у виготовленні студентських (учнівських) квитків державного зразка, тому що таких виробників, АТЕСТОВАНИХ МІНІСТЕРСТВОМ, на сьогоднішній день існує вісім. Координує діяльність цих виробників державне підприємство «Інфоресурс» (директор Карандій В.А), яке входить до сфери управління МОН і саме на сайті якого викладений перелік інформаційно-виробничих вузлів, які мають дозвіл на виготовлення студентських (учнівських) квитків державного зразка (скріншот з сайту ДП).
  2. Відповідно до наказу МОН від 25.10.2013 р. № 1474 (зі змінами та доповненнями) «Про затвердження Положення про студентські (учнівські) квитки державного зразка», зареєстрованому у Мін’юсті 31.12.2013 р. за №2245/24777, державне підприємство «Інфоресурс» є уповноваженим органом, відповідальним за організацію процесу виготовлення студентських квитків державного зразка та забезпечення ними навчальних закладів.
  3. Саме МОН та ДП «Інфоресурс» не вжили необхідних заходів для своєчасної організації роботи за цим напрямком у 2015 році. Так, 30 серпня закінчились договори ДП «Інфоресурс» з згаданими вище виробничими вузлами. В середині вересня ДП «Інфоресурс» виступив з ініціативою внесення змін в існуючу технологічну схему виготовлення та забезпечення навчальних закладів студентськими квітками. З великим запізненням, тільки 1 жовтня ним (ДП «Інфоресурс») було запропоновано укласти нові договори з Інститутом за новою схемою співпраці. Для підтвердження наводимо кілька листів ДП «Інфоресурс».
  4. Зміни до наказу МОН від 25.10.2013 р. № 1474, які продовжили дію звичайного студентського квитка, набули чинності лише 11 вересня 2015 року (наказ “Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 16 червня 2014 року № 716” набув чинності від дня опублікування 11.09.2015(опублікований в “Офіційний вісник України”, 2015, № 70 (11.09.2015 р.), тобто через 11 днів після початку навчання. За таких обставин Ви намагаєтесь бездіяльність міністерства перекласти на плечі виробника?
  5. Формування ціни студентського (учнівського) квитка відбувається на ринкових засадах, а закупівля їх навчальними закладами здійснюється у відповідності до вимог Закону України «Про державні закупівлі».

Виходячи з вищезазначеного, можемо стверджувати, що Ви елементарно не володієте інформацією щодо виготовлення та видачі студентських (учнівських) квитків державного зразка та оперуєте з трибуни Верховної Ради України недостовірними фактами на рівні чуток. Або, можливо, навмисно вводите в оману громадськість з метою прикриття непрофесійності і бездіяльності очолюваного Вами відомства у зазначених питаннях.

Разом з тим, незрозумілим для освітянської громадськості є використання і активне лобіювання МОНом сумнівної схеми ЄДЕБО, яка за Рішенням Рахункової палати України (РІШЕННЯ Рахункової палати від 11.08.2015 № 1-5) де–юре та де-факто належить приватній особі. При цьому, угоди, які укладені між ДП «Інфоресурс» та цією особою, передбачають сплату з кожного студента вищими навчальними закладами державному підприємству «Інфоресурс» по 2,52 гривні в рік за користування ЄДЕБО. За вищезгаданим Рішенням рахункової палати України такі дії не відповідають чинному законодавству, що стало причиною для кримінального впровадження, яке здійснюється зараз Генеральною прокуратурою України.  

Саме з ЄДЕБО пов’язаний тендер, про який Ви згадували в Вашому виступі з трибуни Верховної ради України 9 жовтня 2015 року. Для недопущення проведення цього тендеру, наслідком якого було б незаконне виведення бюджетних коштів у розмірі понад двох мільйонів гривень під гаслом начебто «доопрацювання ЄДЕБО», було направлене звернення нашого Інституту до Антимонопольного Комітету України та до суду.

Обидві поважні інстанції заборонили МОНу вчиняти вказані незаконні дії. Важливо зазначити, що у випадку порушення МОНом антимонопольного законодавства це рішення (яке ви з трибуни Верховної Ради України ставите під сумнів) приймалося колегією Антимонопольного комітету України, члени якої були призначені Президентом України ще за місяць до слухання!

Окрім того, цей тендер жодним чином не пов’язаний з виготовленням студентських (учнівських) квитків державного зразка і не має відношення до створеної МОНом затримки з виготовленням і видачею студентських та учнівських квитків.

Користуючись нагодою, ми також не можемо залишити осторонь Ваші переможні реляції стосовно значного, у рази!, «здешевлення» документів про освіту державного зразка у 2015 році. Справа в тому, що завдання щодо виготовлення цих документів було перекладено МОНом з спеціалізованих високопрофесійних виробників на навчальні заклади, переважна більшість з яких не мають жодного досвіду і можливостей для виконання цієї роботи.

 Як наслідок, навчальні заклади в пожежному порядку змушені були відволікти від виконання своїх прямих обов’язків великі групи співробітників, робота яких сплачується з бюджету України, та укладати власні угоди з неспеціалізованими поліграфічними підприємствами (що не враховано Вами у реальній вартості документів про освіту). За оцінками експертів, навчальними закладами України зайво було витрачено величезні обсяги людино-днів своїх співробітників для виконання невластивої їм роботи, а загальні витрати на виготовлення документів про освіту в 2015 році виросли в рази. Окрім того, до вартості цих документів потрібно додати мінімум 10 гривень вартості обслуговування кожного студента в ЄДЕБО. При цьому якість і захищеність таких документів значно знизилися.

Дуже  прикро, що, прикриваючись бажанням реформувати освіту, і в той же час маючи дуже поверхневе уявлення про проблеми, які Ви озвучуєте, не відвідавши жодного разу наш Інститут, який протягом 15 років зробив значний внесок в інформатизацію національної системи освіти Ви, пане міністре, своїми рішеннями і діями повертаєте очолювану Вами систему у далеке минуле.

На підставі вищезазначеного, пропонуємо Вам глибше познайомитися з суттю питань, які Ви озвучили з трибуни Верховної Ради України і у встановлені законом терміни публічно спростувати викривлені Вами факти та необґрунтовані звинувачення на адресу Інституту. В іншому випадку ми залишаємо за собою право звернутися до суду з позовом про відшкодування завданої Інституту репутаційної шкоди та образу честі і гідності його колективу.

Директор Ю. Єсаулов

headerDocNDIPITSecOriginal document: An open letter to the Minister of Education and Science of Ukraine Mr. Kvit S.M.

Related news:
Posted in News

Headlines