Головна › Форуми › Програма Eduсation › ЕЦП для Education
Мітки : ЕЦП
- Ця тема містить 2 відповіді, 2 учасника, та в останнє оновлялася 9 років, 2 місяці тому користувачем Модератор.
-
АвторЗаписи
-
-
18.08.2015 о 09:16 #27995Ромадін Роман ВасильовичУчасник
Чи можливе використання для підписання пакетів у Education електронного цифрового підпису керівника та електронної цифрової печатки університету, виданої акредитованим центром сертифікації ключів (наприклад, ІДД ДФС)?
Як мені пояснили при отриманні ключів у ІДД ДФС, отримання сертифікатів ЕЦП для керівника і печатки у кількох центрах сертифікації одночасно є грубим порушенням вимог законодавства України. На жаль, ЄДЕБО не підтримує роботу із сертифікатами, виданими ЦСК НДІ ПІТ, тому, відповідно до вимог МОНУ, ми отримали сертифікати ЕЦП у ІДД ДФС. Тепер же виникає цікава колізія – замовлення студентських квитків поки здійснюється з допомогою Education (ІВС Освіта) як я розумію, і для цього необхідні сертифікати ЕЦП, видані ЦСК НДІ ПІТ («зелені картки»). А їх отримання, відповідно до роз’яснення ІДД ДФС, є порушенням… -
07.09.2015 о 11:53 #28045Ромадін Роман ВасильовичУчасник
Майже минув місяць, а відповіді все немає.
Спробую уточнити питання.
1. На скільки я розумію, у самій програмі Education для замовлення студентських квитків ЕЦП (зелені картки) не потрібні. Це так?2. У зв’язку із тим, що на сьогодні замовляти можна лише студентські квитки із банківською карткою, для замовлення необхідно на сайті http://dodatok.osvita.net/ підписувати документи за допомогою ЕЦП. Тому питання переформульовую так: Чи можна для підписування документів на сайті http://dodatok.osvita.net/ використовувати ЕЦП, видані акредитованим центром сертифікації ІДД ДФС ?
-
09.09.2015 о 15:24 #28062МодераторХранитель
Відповідаємо на Ваші запитання.
1.АЦСК ПрАТ “НДІ ПІТ” відповідає усім вимогам до АЦСК та підтримує національні стандарти по форматам сертифікатів. В ПрАТ “НДІ ПІТ” ведуться роботи щодо реалізації можливості застосування ЕЦП та печаток від інших АЦСК України. Хід таких робіт залежить від позиції та активності регуляторів галузі та від кооперації експертів. Де-факто в масштабах країни такі процеси не завершені та активно обговорюються в Мінюсті, ЦЗО та на галузевих конференціях. Тому проблема сумісності залишається загальнодержавною і не все залежить від нашої організації.
2. Законодавством не передбачено обмежень на кількість особистих ключів, які можуть бути сформовані на одну особу (фізичну, юридичну). Проте, виняток з вищесказаного становлять організації державної форми власності, які не можуть отримувати послуги ЕЦП від кількох АЦСК одночасно (Постанова КМУ від 28 жовтня 2004 р. № 1452). В галузі регулярно проводяться дискусії щодо актуалізації даної Постанови 11-річної давності та приведення її у відповідність до потреб суспільства та до процедур поступового вирішення відомої проблеми фактичної сумісності сертифікатів ЕЦП. Загальновідомо, що в країні усі організації різних форм власності використовували послуги ЕЦП кількох АЦСК через ту ж саму пролему сумісності програмних продуктів та ЕЦП, необхідних для надсилання звітності в різні контролюючі органи.
3. Деякі колізії, які мають місце в даний час в галузі документів про освіту, виникли через загальнодержавні розпорядження та нововведення, неузгоджені з громадськістю та з усіма учасниками галузі. Також не була врахована архітектура, роль в суспільстві та історичний розвиток всеукраїнської ІВС “Освіта” та описані вище фактичні проблеми галузі ЕЦП. ПрАТ “НДІ ПІТ” не є джерелом таких колізій. До цих нововведень ми як інформаційно-технічний адміністратор функціонували в повному режимі та задовольняли потреби громадян у якісно виконаних захищених документах.
Тому можемо рекомендувати зясовувати такі питання у регуляторів галузі. Такі звернення вже не одиничні і разом зможуть зрушити з місця вирішення новоспеченої проблеми в масштабах країни.
Крім того ми рекомендуємо надавати перевагу використанню ЕЦП та електронних документів, які, порівняно з паперовими формами документообігу, забезпечують:
– захист від підробки Вашого підпису в підписаних електронних документах;
– створення юридично чинних електронних документів із значним скороченням часу оформлення та обміну електронними документами;
– спрощення процедури підготовки, доставки, обліку та зберігання електронних документів;
– будь-яка зміна, несанкціоновано внесена до тексту документа, буде миттєво виявлена, оскільки перевірка ЕЦП покаже, що документ змінений з моменту підписання.
-
-
-
АвторЗаписи
- Вибачте , ви повинні увійти в систему , щоб відповісти в темі .