Cтудентський (учнівський) квиток
Документ є елементом інформаційно-аналітичної системи обліку та відшкодування пільг студентам вищих навчальних закладів та учням професійно-технічних училищ. В якості носія інформації використовується вбудований мікропроцесор (чип-модуль).
Ця смарт-карта дає можливість застосовувати студентський квиток як платіжний інструмент і одночасно як засіб отримання пільг на транспорті. Завдяки використанню сучасних засобів захисту даних інформація в чип-модулі надійно захищена від підробки та порушення її цілісності.
Рекомендації з вибору типу студентського (учнівського) квитка
Необхідність у безконтактному чипі визначає безпосередньо вищий навчальний заклад. Безконтактний чип може використовуватися у системах контролю доступу, які використовуються у вищому навчальному закладі, а також у метрополітені, на залізничному транспорті, у бібліотеці, міському транспорті тощо. Класифікація студентських (учнівських) квитків:
Тип студентського (учнівського) квитка | Платіжна система | Наявність елементів |
З контактним чипом | НСМЕП | Контактний чип (Банківська карта) |
З магнітною стрічкою та контактним чипом | Visa, MasterCard | Контактний чип (Банківська карта) + Магнітна стрічка(Банківська карта) |
Гібридний | НСМЕП | Контактний чип (Банківська карта) + Безконтактний чип(Метро/СКД т.і.) |
З магнітною стрічкою гібридний | Visa, MasterCard | Контактний чип (Банківська карта) + Безконтактний чип(Метро/СКД т.і.) |
Без чипу та магнітної стрічки | Відсутня | Відсутні |
План заходів для замовлення
1. Навчальний заклад (за потреби, якщо це не зроблено раніше) проходить акредитацію як вузол збору даних ІВС «Освіта», (див. на сторінці: Порядок реєстрації вузла). Це передбачає: придбання карток – електронних ключів оператора вузла обробки інформації ІВС «Освіта» та зчитувачів карток.
2. Отримати ключі електронно-цифрового підпису, якщо ця процедура не була виконана раніше.
3. Навчальний заклад (за потреби, якщо це не з роблено раніше) інсталює безкоштовне програмне забезпечення (Education) для замовлення студентських/учнівських квитків, документів про освіту, додатків до дипломів. (див. на сторінці:«Інсталяційні файли»).
4. Навчальний заклад укладає угоду з банком на обслуговування студентів.
5. Навчальний заклад проводить тендер (якщо потрібно) на надання послуг зі створення студентських/учнівських квитків.
6. В персональному кабінеті кожного вузла (на сайті dodatok.osvita.net) відкрито новий розділ «Договори на замовлення документів», який призначено для створення договорів до замовлень на виготовлення електронних студентських та учнівських квитків. Інструкцію по роботі з розділом «Договори на замовлення документів» можна прочитати на сторінці dodatok.osvita.net/FAQDogovory.aspx.
7. Договір автоматично реєструється в реєстрі, де йому присвоюється номер. Дані з приводу консультації.
8. Навчальний заклад отримує квитанцію, що договір зареєстровано і підписано (здійснюється автоматично), після чого формує та відправляє замовлення на створення студентських/учнівських квитків в електронному вигляді.
УВАГА! Без підписаних договорів та з боргами за попередньо отримані послуги замовлення на студентські квитки в роботу прийматися не будуть!
Особливості роботи для приватного навчального закладу
1. Навчальний заклад відправляє підтвердження на створення студентських/учнівських квитків в електронному вигляді, з сайту osvita.net заповнюється рахунок з кількістю, що відповідає кількості в підтвердженні. За необхідності рахунок роздруковується. На основі рахунку заповнюється акт виконаних робіт і направляється навчальному закладу для оплати (це все підписується ЕЦП).
2. Після отримання оплати по рахунку навчальний заклад отримує повідомлення, що замовлення опрацьоване, дані про студентів занесені в виробничі бази Виконавця, після чого сформований акт виконаних робіт, який підписується електронним цифровим підписом, за необхідністю підписуються оригінали з мокрими печатками та відсилається в паперовому вигляді до НДІ прикладних інформаційних технологій.
3. Навчальний заклад отримує акти виконаних робіт, податкові накладні поштою (оригінали про дубльовані з електронного реєстру).
Особливості роботи для державного навчального закладу
1. Навчальний заклад відправляє підтвердження на створення студентських/учнівських квитків в електронному вигляді, співробітник НДІ прикладних інформаційних технологій робить відмітку в замовленні, що її можна виготовляти (при наявності підписаного в ЕЦП договору в електронному реєстрі).
2. Навчальний заклад отримує повідомлення, що замовлення опрацьоване, дані про студентів занесені в виробничі бази Виконавця, після чого формується рахунок та акт виконаних робіт з сайту osvita.net рахунок з кількістю, що відповідає кількості в підтвердженні, підписується електронним цифровим підписом. Потім навчальний заклад роздруковує акти виконаних робіт в паперовому вигляді підписує їх та разом з зареєстрованим договором відсилає до НДІ прикладних інформаційних технологій (якщо навчальному закладу потрібні екземпляри з мокрими печатками).
3. НДІ прикладних інформаційних технологій з свого боку підписує договір та акти, проставляє дату ( якщо
документи надходять після 20 числа місяця, то дата проставляється наступним місяцем), виписує податкову
накладну та разом з договором та актом відправляє до навчального закладу на оплату.
Тому договорам присвоюється номер без зазначення дати (вона узгоджується з навчальним закладом) так само як і в рахунках і актах.